Czakroterapia

Zwierzęta są niezwykle podatne na otaczające je energie i żyją z innym poziomem energii wibracyjnej niż ludzie.

Czakroterapia dla zwierząt

Czakroterapia to forma naturalnej terapii, która wykorzystuje siłę czakr do uzdrawiania zwierząt. Może pomóc zwierzętom w łagodzeniu bólu, poprawie nastroju i ogólnego stanu zdrowia.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z systemem czakr, łatwo można sobie wyobrazić subtelne ciało energetyczne, składające się z czakr połączonych meridianami i otoczone aurą, jako silnik samochodowy, podczas gdy fizyczne ciało jest jak pojazd napędzany przez ten silnik. Możemy zauważyć, że gdy samochód zaczyna działać mniej efektywnie lub się psuje, to naprawa lub regulacja jest konieczna dla samego silnika, a nie dla karoserii. Podobnie jest z subtelnością ciałem energetycznym.

- czakroterapia dla zwierząt

Podobnie jak my, ciało twojego zwierzaka nie jest tylko fizyczne, składa się z energii ze świadomością duchową.

Czakry są głównymi ośrodkami energetycznymi przebiegającymi przez ich ciało, które pomagają w absorpcji i dystrybucji energii w całym ciele.

Czakry są energetycznymi wirami w naszym ciele, które wpływają na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Istnieje siedem głównych czakr, które rozlokowane są wzdłuż środka ciała. Każda z tych czakr pełni ważną rolę w regulowaniu naszych reakcji na otaczającą nas energię.

Wykorzystanie energii czakr może stanowić część holistycznego podejścia do leczenia emocjonalnego i psychicznego zdrowia Twojego zwierzaka.

- czakroterapia dla zwierząt

Zwierzęta, podobnie jak wszelkie inne żywe istoty, posiadają system czakr.

Ten kompleksowy system składa się z wirujących wirów energii, znanych również jako „płatki” w tradycji wschodniej, które przepływają przez ich ciała. Energia uniwersalna, taka jak Prana, Chi czy Ki, wpływa i wypływa z czakr, przemieszczając się wzdłuż systemu energetycznego, aury i w końcu docierając do ciała fizycznego. Przepływ energii odbywa się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dlatego każda myśl, działanie i emocja mają wpływ na czakry i znajdują swoje odzwierciedlenie w aurze. Bodźce zewnętrzne, zarówno pozytywne, jak i negatywne, również wpływają na czakry i zostawiają ślad w aurze, włączając w to także urazy fizyczne. To dotyczy zarówno zwierząt, jak i ludzi.

„Każdy rodzaj leczenia powinien zawsze zaczynać się od czakry ramiennej, aby otworzyć przepływ energii do uzdrawiania ciała, przywrócenia równowagi wszystkich czakr i przywrócenia zdrowego połączenia człowiek-zwierzę.”

Czakra pierwsza - korzenia
odpowiada za przetrwanie i uziemienie. Jeśli jest niezrównoważona lub zablokowana, zwykle objawia się to nerwowością, strachem lub silną reakcją ucieczki u twojego zwierzaka. Może również wyrażać się w organizmie poprzez problemy z wagą, takie jak przejadanie się lub niedowaga, niezależnie od diety.
Czakra druga - sakralna

zajmuje się uczuciami i seksualnością. Jej blokada często objawia się jako brak równowagi poprzez niewyjaśniony niepokój lub po prostu niemożność uspokojenia, Twój zwierzak jest nieustanne pobudzony, w pełnej gotowości do działania.

Czakra trzecia - splotu słonecznego

odpowiada za odczuwanie pewności siebie i niezależności. Jeśli jest niezrównoważona lub nadmiernie aktywna może objawiać się: lękiem separacyjnym, gniewem, agresją, wycofaniem, przygnębieniem i brakiem poczucia humoru.

Czakra czwarta - serca

jest czakrą łączącą dolne i górne czakry, zajmuje się odczuwaniem miłości, wdzięczności, troski, współczucia i empatii. Porządkiem w stadzie i hierarchii w stadzie. Kiedy nie jest w pełni otwarta lub niezrównoważona, może prowadzić do zazdrości, zaborczości, emocjonalnego żalu lub lęku separacyjnego, a także ogólnej niechęci do interakcji z innymi kotami lub psami wokół nich.

Czakra piąta - gardła

ta czakra kontroluje komunikację, tarczycę i układ hormonalny. Jeśli jest niezrównoważona, często może objawiać się nadmierną komunikacją głosową u twojego kota lub psa, taką jak miauczenie i jęczenie, niezdolność do słuchania poleceń, ignorowanie cię, gdy jesteś wezwany itp., Po prostu ogólne problemy z komunikacją.

Czakra szósta - trzeciego oka

dotyczy akceptacji siebie. Jeśli nie jest otwarta, niezrównoważona lub zablokowana, może objawiać się jako brak akceptacji siebie, wrogość do nawiązywania relacji, niezależności. Fizycznie u Twojego zwierzaka mogą pojawiać się problemy z bólami głowy i oczu w tym niedowidzenie.

Czakra siódma - korony

to czakra, która łączy się z duchem. Kiedy jest niezrównoważona lub nieotwarta, często może manifestować się w zachowaniu zwierzaka pod postacią depresji i braku zaangażowania w otaczające środowisko.

Podobnie jak my, ciało twojego zwierzaka nie jest tylko fizyczne, składa się z energii ze świadomością duchową.

Praca z czakrami twojego zwierzaka, aby je otworzyć, płynąć i być w harmonii, może znacznie pomóc twojemu zwierzakowi w odzyskaniu zdrowia po urazach fizycznych i emocjonalnych, ponieważ działają one na podstawowym poziomie instynktownym.

Każdy rodzaj leczenia powinien zawsze zaczynać się od czakry ramiennej, aby otworzyć przepływ energii do uzdrawiania ciała, przywrócenia równowagi wszystkich czakr i przywrócenia zdrowego połączenia człowiek-zwierzę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij w guzik poniżej i zapisz się na konsultację.